1.    Podziękowania.  Bóg zapłać za złożone dziś ofiary zarówno w kościele jak i na nasze konto parafialne, które są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać również za pomoc przy sprzątaniu naszej świątyni. W sobotę 13 lipca o godzinie 8.30 o taką pomoc prosimy  parafian z ul. Ciołkowskiego 24 i 26, a w sobotę 20 lipca o godzinie 8.30 parafian z ul. Ciołkowskiego 28 i 30.

2.    XIV Niedziela Zwykła. Bez Jezusa nic nie możemy uczynić dla Królestwa Bożego. On nas wybrał i przeznaczył, abyśmy mocą Jego Ducha przynosili owoc dla sprawy zbawienia. Moc Boża przejawia się przez nas, gdy uznajemy, że to nie naszą siłą, ale dzięki Duchowi Świętemu wykona się wola Boga. Właśnie wtedy jesteśmy mocni z powodu Chrystusa, gdy jesteśmy słabi i bezsilni.

3.    Uwielbienie. W niedzielę po wieczornej Mszy św. zapraszamy do uwielbienia Boga wraz ze wspólnotą SNE.

4.    Wakacje. Trwa czas wakacji szkolnych i urlopów. Wszystkim wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznej podróży i przywiezienia pięknych wspomnień!

5.    Gazetka parafialna. Przypominamy, że gazetka parafialna w okresie wakacji wydawana jest co 2 tygodnie, kolejny numer ukarze się w niedzielę 21 lipca.

6.    Zmiana porządku Mszy św. Od 01 lipca 2024r. obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy: w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek Msza św. o godz. 12:00 i 19.00, w piątek o godz. 12.00 /w I Piątek dodatkowa Msza św. o godz. 19.00/, w sobotę o godz. 17.00 [Msza św. niedzielna], a o godz. 16:30 – nabożeństwo /w I Sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 8.00 oraz o godz. 7.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP/; w niedzielę Msze św. o godz. 8.00/10.00/11.30 i 19.00 [recytowana]/.

7.    Nowenna. We wtorek o godz. 19.30 Nowenna ku czci MBNP. Prośby i dziękczynienia można składać do skarbony wystawionej na stopniu przed obrazem Matki Boskiej.

8.    Nabożeństwo. Zapraszamy w sobotę na godz. 16.30 na I Nieszpory Niedzieli

9.    Czciciele NMP Fatimskiej. W sobotę (13.07) o godz. 17.00 Msza św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej, a o godz. 21.00 nabożeństwo fatimskie.

10.    Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w cenie 10zł. Polecamy wiele ciekawych artykułów m. in. kulisy sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, a także kolejny odcinek cyklu wakacyjnego o sanktuarium Einsiedeln w szwajcarskich Alpach.

11.    Godny strój. Przypominamy o godnym stroju obowiązującym w kościele oraz o wyłączaniu komórek podczas Mszy św. i nabożeństw.

12.    Fundusz organistowski. W zakrystii można już składać ofiary na nowy kwartał funduszu organistowskiego, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

13.    Uroczystość św. Kamila. W niedzielę (14.07) przypada Uroczystość św. Kamila de Lellis,  który jest patronem naszego Miasta. Św. Kamil jest dla nas przykładem, że nawet z początkowo bardzo niepoukładanego życia, dalekiego od Pana Boga, jesteśmy w stanie do Niego nie tylko wrócić, ale jeszcze stać się tymi którzy dla służby Jemu i ludziom poświęcą wszystko co mają, całego siebie wraz ze swoim zdrowiem i siłami.

14.    Intencja zbiorowa - św. Jan Paweł II. We wtorek (16.07) o godz. 12.00 Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II za żyjących i zmarłych /można dopisać intencję w zakrystii/.

15.    Kwesta. W niedzielę (21.07) odbędzie się kwesta na nasz kościół, za którą składamy już teraz wielkie Bóg zapłać.

16.    Nowa strona www. Nasza parafialna strona internetowa zyskała nową szatę graficzną. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nią! Prosimy osoby, które są zainteresowane otrzymywaniem e-ogłoszeń na swojego maila, aby uzupełniły odpowiedni formularz na stronie głównej. Osoby, które dotychczas otrzymywały e-ogłoszenia muszą no nowo zapisać się do ich otrzymywania. Po zgłoszeniu przychodzi mail aktywacyjny, który należy potwierdzić poprzez kliknięcie w link.

17.    Pielgrzymka. Nasza parafia pragnie zaprosić na pielgrzymko-wycieczkę po Sanktuariach Podhala, która odbędzie się w terminie 19 do 21 września 2024r. Koszt wyjazdu: 580zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii wraz z zaliczką 200zł. Szczegóły u księdza Damian.